masło do ciała

Czy masełko oczyszczające nadaje się do demakijażu?

W ostatnich miesiącach prawdziwym kosmetycznym hitem okazały się masełka oczyszczające. Te niepozorne preparaty mają sporo zwolenników, więc plotka o ich skuteczności szybko dociera do kolejnych osób. Warto więc przyjrzeć się im bliżej i zastanowić się, do czego tak właściwie mogą być wykorzystane masełka oczyszczające. Czy można nimi zmyć makijaż?

Idealne do demakijażu


Bandi masełko oczyszczające do twarzy z powodzeniem może być wykorzystane do demakijażu – pełnego albo też jego drugiej fazy. W przypadku zwykłego, dziennego makijażu masełko spokojnie poradzi sobie z jego usunięciem. W przypadku mocniejszego makijażu wykonanego przy użyciu trwałych kosmetyków warto najpierw sięgnąć po dwufazowy płyn do demakijażu, a dopiero potem po Bandi masełko. Z racji tego, że masełko ma formułę opartą na bazie tłuszczy, to bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń, które także mają powinowactwo do tłuszczu. W rzeczywistości oznacza to, że może ono sobie skutecznie radzić z usuwaniem nawet wodoodpornych kosmetyków. Oczywiście przy stosowaniu masełka nie należy się spieszyć. Najlepiej jest aplikować je i poczekać przynajmniej kilkanaście sekund, by mogło zacząć działać. Dopiero po tym czasie można przystąpić do delikatnego spłukania resztek kosmetyku lub też do ich starcia przy pomocy zwilżonego wacika. Lepiej nie używać suchych wacików, bo tarcie nimi skóry może powodować jej podrażnienia.

bandi masełko

Dobre do oczyszczania na co dzień


Bandi Anti Irritate sprawdzi się także do codziennego oczyszczania skóry. Można wprowadzić je do codziennej pielęgnacji i sięgać po nie rano oraz wieczorem. Dzięki temu, że nie ma w składzie składników powodujących zaczerwienienia lub podrażniających skórę. To produkt, który można używać często i nie trzeba rezerwować go wyłącznie do usuwania makijażu. Dobrze o tym pamiętać, bo używanie jednego kosmetyku do kilku celów umożliwia zminimalizowanie ilości środków, które znajdują się w podręcznej kosmetyczce. To z kolei oznacza większą wygodę i prostotę.