mugga na kleszcze z Cocolity

Co na komary i kleszcze? Jak się przed nimi uchronić?

Nikt nie lubi komarów i kleszczy – nie dość, że gryzą wywołując uporczywe swędzenie, to mogą również przenosić bardzo groźne choroby. W sklepach i aptekach dostępnych jest bardzo wiele preparatów, które chronią przed tymi insektami. Jakie właściwości mają produkty Mugga?

Preparat, który odstrasza nie tylko komary i kleszcze

Według producenta oraz osób, które już stosowały preparat, jest to jeden z najsilniejszych środków odstraszających takie insekty jak komary, kleszcze, meszki, bąki, moskity i kuczmany. Zawiera on związek chemiczny, który nie zabija owadów, ale je odstrasza działając na ich układ nerwowy, dzięki czemu nie mogą one skutecznie zlokalizować człowieka. Został on stworzony na potrzeby wojska, które stacjonowało w miejscach szczególnie zagrożonych ukąszeniami przez insekty przenoszące groźne choroby.

Mugga na komary odstrasza insekty, które przenoszą takie choroby jak zakażenia wirusowe, pasożytnicze, boreliozę, malarię, dengę, żółtą febrę, odkleszczowe zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych oraz wiele innych chorób wywoływanych, m.in. przez pierwotniaki.

mugga na kleszcze z Cocolity

Kiedy zastosować preparaty Mugga?

Mugga na kleszcze oraz inne insekty należy stosować zawsze wtedy, gdy zachodzi ryzyko ugryzienia przez dokuczliwe i niebezpieczne owady. Jest więc niezbędny nie tylko w naszym lokalnym środowisku, gdzie uchroni przede wszystkim przed komarami, meszkami i kleszczami, ale również wtedy, gdy wybieramy się w kraje gorących stref klimatycznych – tam jesteśmy narażeni na wiele innych poważnych chorób.

Jak stosować preparat Mugga?

Środek ten ma postać sprayu, więc należy go równomiernie rozpylić na odsłoniętą skórę oraz ubranie. Należy zachować ostrożność w okolicach oczu oraz ust. Na te miejsca preparat nanosi się przy pomocy dłoni. Taka dawka wystarcza na około 7-8 godzin. Zaleca się jednak ponowne użycie preparatu po około 6 godzinach. Nie stosuje się go na podrażnioną skórę oraz rany. Mugga przeciw komarom może być stosowany od 18 roku życia. Jest więc idealnym rozwiązaniem nie tylko na wędkowanie, ale również podróż w tropiki.