kosmetyki dla dzieci

Pielęgnacja delikatnej skóry dzieci

Skóra dziecka jest szczególnie wrażliwa i delikatna, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na dobór kosmetyków, które zamierzamy użyć. Inaczej pielęgnuje się ciało noworodków, inaczej niemowląt, a jeszcze inaczej starszych dzieci.

Noworodki – tylko łagodne i sprawdzone kosmetyki

W niedługim czasie po narodzinach, skóra maluszka nie produkuje już sebum, co sprawia, że jej płaszcz hydrolipidowy nie zabezpiecza dostatecznie naskórka przed działaniem czynników zewnętrznych i drobnoustrojów.

Aby odpowiednio zadbać o delikatne ciało noworodka należy z wielką rozwagą dobierać produkty. Odpowiednie będą tylko i wyłącznie kosmetyki dla dzieci przeznaczone dla poszczególnej grupy wiekowej. W natłoku wszechogarniających reklam dotyczących produktów pielęgnacyjnych dla najmłodszych, można pogubić się i źle wybrać. To, co jest najważniejsze, to fakt, że kosmetyki dla noworodka powinny być hipoalergiczne. To oznacza, że takie produkty pozbawione są barwników, konserwantów, związków zapachowych i substancji powodujących alergie.

Jakie produkty wybrać?

Aby odpowiednio zadbać o skórę niemowląt, należy stosować balsamy, kremy lub oliwki, które będą delikatnie nawilżać i natłuszczać. Można wybierać zestawy kosmetyków dla dzieci z jednej firmy lub kompletować je oddzielnie. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością produktów- to może zaszkodzić delikatnej skórze, a nie pomóc. Umiar jest tutaj bezwzględnie wskazany! Wystarczyć powinny:

– krem ochronny do pupy

– płyn do mycia

– balsam lub oliwka

– krem do buzi

kosmetyki dla dzieci

Kolejną ważną kwestią jest to, aby kosmetyki, które wybierzemy, posiadały atesty. Na opakowaniach produktów powinny znajdować się certyfikaty, np. Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka, Państwowy Zakład Higieny. Oprócz tego, istnieją też dodatkowe kryteria, jakimi można kierować się podczas wybierania naturalnych kosmetyków, jak np. oznaczenia ECOCERT, COSMOS, VEGAN itp.

Wyprawka pielęgnacyjna dla dziecka to jeden z jej ważniejszych elementów. Stawiając na odpowiednie produkty zapewnimy maluchowi zdrową skórę.