płatki pod oczy

Jak dobrać płatki pod oczy do typu cery?

Skóra pod oczami to najbardziej wrażliwe miejsce na twarzy. Od razu zdradza oznaki zmęczenia, złe nawyki żywieniowe i brak snu.

Co zrobić kiedy mimo używania serum i kremów nadal nie uzyskujemy efektu napiętej i wypoczętej skóry? Warto wtedy sięgnąć po kosmetyki o bardziej skoncentrowanym działaniu, czyli plastry od oczy.

Typy płatków pod oczy

W drogerii znajdziemy kilka rodzajów takich płatków. Ich wybór zależy od tego, jakiego działania od nich oczekujemy.  Hydrożelowe płatki pod oczy są często formą bardziej skoncentrowanego serum. Mogą zawierać w sobie np. witaminę C, która rozjaśni nasze cienie. Mocne nawilżenie dadzą nam składniki takie jak wyciąg z liści aloesu, zielonej herbaty czy kwas hialuronowy. Jeśli chcemy sprawić, aby nasza skóra stała się bardziej napięta, a zmarszczki zostały zredukowane, postawmy na retinol lub kolagen. Łagodząco na to wrażliwe miejsce zadziała natomiast panthenol.

Jak często?

Aby kuracja płatkami pod oczy była skuteczna wystarczy poświęcić na nią dwa dni w tygodniu. Nie ma znaczenia o jakiej porze dnia je nałożysz, jednak po nieprzespanej nocy użycie ich rano sprawi, że okolica pod oczami będzie bardziej miękka i mniej opuchnięta.

płatki pod oczy

Jak używać?

Płatki należy zawsze nakładać na oczyszczoną z makijażu oraz zanieczyszczeń skórę twarzy. Następnie nakładamy płatki tak, aby nie sprawiały nam dyskomfortu, ale też żeby dobrze przylegały do skóry. Ich półokrągły kształt ułatwia aplikację. Dodatkowo, co ciekawe takie plastry można użyć też na bruzdy nosowo-wargowe. Po nałożeniu płatków możemy się położyć i zrelaksować lub zająć się codziennymi obowiązkami, ponieważ trzymają się one dosyć mocno skóry. Po czasie zalecanym na opakowaniu, który wynosi zazwyczaj od 10 do 20 minut produkt należy delikatnie usunąć, a pozostałości delikatnie wklepać opuszkami palców lub specjalnym rollerem do twarzy. Następnie można nałożyć resztę pielęgnacji, np. ulubiony krem i spf.

To tylko niewielka część rozległego tematu pielęgnacji twarzy. Pamiętaj, że aby zachować dłużej młodzieńczy i świeży wygląd warto stosować się do wielu innych zasad. Mimo wszystko to naprawdę łatwy i szybki sposób na mały zabieg spa uzupełniający pielęgnacje dający widoczne efekty. Twoja wrażliwa skóra po oczami z pewnością Ci podziękuje i odwdzięczy.