baza do paznokci

Jak dbać o paznokcie hybrydowe?

Przedłużanie paznokci, bez względu na metodę jaka zostanie wybrana, może się wiązać z osłabionymi paznokciami lub uszkodzoną płytką paznokcia. Przy kolejnych zabiegach mogą w szczególnych przypadkach pojawić się również dolegliwości bólowe płytki paznokciowej. Manicure hybrydowy nie jest tutaj wyjątkiem. Również ta metoda przedłużania paznokci może je niszczyć i osłabiać. W jaki sposób dbać o paznokcie, aby mimo hybrydy były mocne i zdrowe? Sprawdź!

Paznokcie hybrydowe – korzystaj z markowych produktów!

Na rynku kosmetycznych dostępnych jest wiele marek produktów do hybryd, jednak część z nich, najczęściej mało znanych i nowych marek jest niewiadomego składu. Warto korzystać z produktów przetestowanych, które są delikatniejsze dla płytki paznokcia i zmniejszają ryzyku jej uszkodzenia. Markowy top, baza semilac oraz kolorowy lakier hybrydowy dobrej i znanej firmy to nie tylko przepis na dobry jakościowo manicure. To również w pewnym sensie gwarancja, że produkt jest bezpieczny.

Pielęgnacja hybrydy a technika wykonania

Znaczenie dla jakości i stanu paznokci ma nie tylko baza do hybrydy, jakość acetonu czy moc lampy jaką stosujemy. Ogromne znaczenie ma również technika przede wszystkim zdejmowania hybrydy, która w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia. Hybryda powinna być zdejmowana w sposób delikatny i przy użyciu takich narzędzi i preparatów, które nie działają agresywnie na płytkę paznokcia. Dobra szkoła manicure hybrydowego mówi, że lakier należy zdjąć do momentu, aż pokaże się baza do paznokci i na takiej płytce można już pracować nad uzupełnieniem. Nie ma sensu ściągać i lakieru i bazy, bo to właśnie baza – jeśli jest w dobrym stanie – chroni paznokcie bez mechanicznym uszkodzeniem podczas uzupełniania paznokci.

Dbaj o dłonie z hybrydą

Pielęgnacja paznokci po zabiegu nie odbiega znacząco od tej rutynowej. Dobry, mocno nawilżający krem do rąk jest wystarczający do codziennej pielęgnacji. Jeśli jego stosowanie zostanie połączone z peelingiem dłoni raz na jakiś czas, paznokcie i skóra dłoni odwdzięczą się zdrowym wyglądem.